فروش یک پروژه‌ داده کاوی به مدیریت

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 3.50 (1 رای)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

آماده سازی داده‌ها و ایجاد مدل‌های داده کاوی دو گام شناخته شده در پروژه های تحلیلی می‌باشند. اگرچه، هرچقدر هم که نتایج به دست آمده جذاب باشند، در صورت عملی نشدن بی‌فایده خواهند بود. بنابراین استفاده عملی از تحلیل‌ها یک مرحله مهم و حیاتی در هر پروژه داده کاوی می‌باشد.

 
تصور کنید شما بهترین داده‌ها را در اختیار دارید و بهترین مدل شناخته شده را نیز پیدا کرده‌اید، این مدل زمانی برای سازمان شما مفید واقع می‌شود که راه حل‌های داده کاوی یافت شده در آن، به کار بسته شوند. اغلب اوقات شما پروژه خود را به مدیریت می‌فروشید.


در ادامه سه مقاله‌ راجع به متقاعد کردن مدیران برای سرمایه گذاری روی پروژه‌های داده کاوی بررسی خواهد شد. اولین مقاله با نام Selling Information Governance to Business Leaders نوشته شده توسط Sunil Soares 4 نکته را در خصوص ارزش تحلیل‌ها برای مدیران کسب و کار ارائه می‌دهد. اولین نکته که بسیار مهم می‌باشد به تمرکز روی خروجی کسب و کار اشاره دارد. شما ممکن است از بهترین برنامه‌های داده کاوی استفاده کنید و با 99% دقت هدف خود را پیش‌بینی نمایید. اگر قادر به تبدیل این 99% دقت به راه حلی مفید و سازنده برای سازمان خود نباشید، پروژه هیچ نرخ بازگشت سرمایه‌ای برای سازمان به همراه نخواهد داشت.


مقاله دوم با نام Selling a Data Mining Project to Management نوشته شده توسط Casey Klimasauskas می‌باشد. این مقاله رویکردی را به منظور فروش یک پروژه داده کاوی جدید به مدیریت ارئه می‌دهد. قسمتی از این استراتژی بر توسعه‌ی روابط با سهامداران از ابتدایی‌ترین گام‌های پروژه تاکید دارد.


در آخر، What the C-suite should know about analytics مقاله‌ای جالب، نوشته شده توسط Kishore S. Swaminathan می‌باشد. این مقاله تمرکز بر 5 قلمرو را، راه حل مناسبی برای ارائه تحلیل‌های به دست آمده به مدیریت می‌داند. اطلاعات موجود در این مقاله بسیار مناسب می‌باشد. در این مقاله 10 خاصیت یک رهبر تحلیلی ذکر شده است. برای اطلاعات بیشتر لینک این سه مقاله در زیر قرار داده شده است. با مراجعه به این مقالات متوجه خواهید شد که بعد از فرآیند داده کاوی و ایجاد مدل مهمترین گام توجیه مدیریت برای استفاده عملی از این نتایج در سازمان می‌باشد.

 

1.    Selling Information Governance to Business Leaders
2.    Selling a Data Mining Project to Management
3.    What the C-suite should know about analytics

منبع: http://www.dataminingblog.com/selling-data-mining-to-management/

 

 

نویسنده
Taha Mokfi
Author: Taha MokfiEmail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طه مکفی عضو ارشد گروه داده کاوی ایران می باشد.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه مقالات سایر مقالات فروش یک پروژه‌ داده کاوی به مدیریت

مایل به شرکت در کدامیک از دوره های زیر هستید؟

داده کاوی - 60.7%
متن کاوی - 19.7%
وب کاوی - 9.8%
آموزش پروپزال نویسی - 3.3%
عقیده کاوی و تحلیل احساسات - 6.6%

كل آرا: 61
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 سپتامبر 2014 - 00:00

جملات طلایی

نظر BBC در مورد داده کاوی

درمستندی از سوی شبکه BBC که در آن علم داده های بزرگ بررسی شد

ادامه مطلب...

فرضیه سازی قبل از وجود داده

اشتباه خیلی بزرگی است که قبل از وجود داده به فرضیه پردازی روی بیاوریم.

از: Arthur Conan Doyle

ادامه مطلب...