مسابقات آنلاین داده کاوی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 4.33 (3 رای)
امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سالانه مسابقات زیادی در زمینه داده‌کاوی برگزار می‌گردد از جمله کاپ کشف دانش در پایگاه داده یا KDD CUP که بیش از 10 سال قدمت دارد. شرکت در این مسابقات برای عموم آزاد می باشد. حضور در این مسابقات غالبا به صورت انفرادی و گروهی امکان پذیر می باشد و تیم های تشکیل شده می توانند از 1 تا 8 نفر عضو داشته باشند.

 

نحوه اجرای مسابقات آنلاین داده کاوی غالبا به این صورت می باشد که ابتدا از سوی طراحان مسئله ای طرح می گردد، به طور مثال پیش بینی هزینه های درمانی. سپس مجموعه داده‌ای در اختیار عموم قرار می گیرد و افراد یا گروه ها باید با توجه به مسئله بر روی مجموعه داده ها الگوریتم های از پیش ساخته یا ابتکاری خود را پیاده سازی کنند. البته این نکته حائز اهمیت است که تمامی این مسابقات بازه زمانی مشخصی دارند و در مدت زمان خاصی به پایان می رسند و یا اینکه هرگاه تیمی توانست به دقت مورد نظر دست یابد مسابقه متوقف خواهد شد.
برای مثال اگر مسئله مورد نظر پیش بینی هزینه های درمانی باشد، مجموعه داده ای از بیماران در اختیار تیم ها قرار می گیرد، هر تیمی که بتواند با دقت بالاتری هزینه های درمانی را با توجه به مجموعه داده ها پیش بینی نماید رتبه نخست را کسب کرده و سایر تیم ها نیز با توجه به دقت مدل ساخته شده در رتبه های بعدی قرار می گیرند. به طور معمول این مسابقات جوایز نقدی بسیار ارزنده ای را به تیم های منتخب اهدا می نمایند.

معرفی یک سایت به نام Kaggle

Kaggle یک راه حل خلاقانه برای برون سپاری آماری/ تحلیلی می‌باشد. این گروه پیشتاز برای برگزاری مسابقه‌هایی است که دارای مدل‌های پیش‌بینی کننده می‌باشند. کمپانی‌ها، دولت‌ها و محققان پایگاه‌های داده، مشکلات خود را ارائه می‌دهند و رقابت برای ایجاد بهترین راه حل در بین دانش‌پژوهان و متخصصان شروع می‌شود. در آخر این رقابت، برگزار کننده مسابقه، جایزه‌ی نقدی را در ازای مدل برنده به ایده پردازان پرداخت می نماید.

koggle

محرکی که در Kaggle وجود دارد بسیار ساده است: بیشتر سازمان‌ها به یادگیری ماشین پیشرفته و تکنیک‌های آماری دسترسی ندارند. در این حین متخصصان داده در طلب داده‌های واقعی هستند تا روش‌ها و الگوریتم‌های خود را توسعه و تصحیح کنند. Kaggle این عدم تطابق را با ارائه‌ی یک پیشنهاد سودمند به کمپانی‌ها برای مهار دانش متخصصان کارآمد اصلاح می‌کند.
شما هم می توانید در این سایت عضو شوید و تیم های تحقیقاتی را تشکیل دهید و در مسابقات مختلفی که در این سایت وجود دارد شرکت کنید. نمودار زیر نمایانگر تخصص افرادی است که در این سایت عضویت دارند و در مسابقات شرکت کرده اند. همانطور که ملاحظه می کنید متخصصان علوم کامپیوتر و آمار بیشتر در این مسابقات شرکت نموده‌اند.

koggle 2
 
میزان مشارکت علوم مختلف در مسابقات Kaggle


منبع: http://www.kaggle.com/about

این صفحه را به اشتراک بگذارید

 
نویسنده
Taha Mokfi
Author: Taha MokfiEmail: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طه مکفی عضو ارشد گروه داده کاوی ایران می باشد.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شما اینجا هستید: خانه اخبار اخبار خارجی مسابقات آنلاین داده کاوی

مایل به شرکت در کدامیک از دوره های زیر هستید؟

داده کاوی - 60.7%
متن کاوی - 19.7%
وب کاوی - 9.8%
آموزش پروپزال نویسی - 3.3%
عقیده کاوی و تحلیل احساسات - 6.6%

كل آرا: 61
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 19 سپتامبر 2014 - 00:00

جملات طلایی

نظر BBC در مورد داده کاوی

درمستندی از سوی شبکه BBC که در آن علم داده های بزرگ بررسی شد

ادامه مطلب...

فرضیه سازی قبل از وجود داده

اشتباه خیلی بزرگی است که قبل از وجود داده به فرضیه پردازی روی بیاوریم.

از: Arthur Conan Doyle

ادامه مطلب...